Czyściec – opowieść o niezwykłych objawieniach

Być może nie każdy jest miłośnikiem filmów o tematyce religijnej, ale zdecydowanie warto zwrócić uwagę na film “Czyściec”. Swoją premierę miał on w październiku 2020 roku, a obecnie można go już obejrzeć w sieci, w legalnej telewizji internetowej. Jest to obraz przedstawiający niezwykłe wydarzenia z życia mistyczki Fulli Horak, która doświadczyła ważnych dla katolików objawień. Film został stworzony przez Michała Kondrata, który w swojej karierze nakręcił już dwa filmy poruszające podobne tematy.

tablet photo

Fulla Horak – sceptyczna mistyczka?

“Czyściec” to film koncentrujący się na postaci Fulli Horak, która przez dużą część swojego życia była dość sceptycznie nastawiona do samej wiary i religii. Wszystko jednak zmienia się podczas przypadkowego spotkania, gdy poznaje kobietę o wyjątkowo silnej wierze w Boga. Twierdzi ona, że uzyskała pomoc w ważnej dla siebie sprawie, dzięki swoim modlitwom skierowanym do Matki Boskiej Częstochowskiej. Fulla jest poruszona jej opowieścią, przez co budzi się w niej długo skrywana, ogromna tęsknota za wartościowym życiem duchowym.

W efekcie żarliwych modlitw i błagań o znak od Boga Fulla doświadcza pewnej nocy swojego pierwszego objawienia. Ukazuje się jej wówczas twórczyni zgromadzenia Najświętszego Serca – Magdalena Zofia Barat. Niedługo potem mistyczce ukazują się kolejne postaci, takie jak Teresa od Dzieciątka Jezus czy Joanna d’Arc. Podczas objawień przekazują one Fulli mnóstwo ważnych informacji dotyczących życia pośmiertnego, roztaczając przed nią wizje nieba, piekła i czyśćca. Całą tą wartościową wiedzą kobieta dzieli się następnie ze światem pisząc książkę “Piękna Pani”.

“Czyściec” dostępny online

Książka Fulli Horak stała się podstawą scenariusza filmu “Czyściec“, który jest swoistym połączeniem filmu fabularnego i dokumentalnego. W obrazie stworzonym przez Michała Kondrata główną rolę zagrała popularna polska aktorka Małgorzata Kożuchowska. Na ekranie możemy też oglądać między innymi Philippe Tłokińskiego, Kamilę Kamińską, Marcina Kwaśnego, Olgę Bończyk, Henryka Gołębiewskiego, Idę Nowakowską i Marię Niklińską. Dla Kondrata nie jest to pierwsze spotkanie z tematyką religijną. W swoim portfolio ma on już dwie produkcje na temat ważnych dla katolicyzmu postaci, a mianowicie “Miłość i Miłosierdzie” i “Dwie Korony”.

“Czyściec” można obecnie oglądać legalnie w internecie. Wystarczy tylko skorzystać z możliwości, jakie daje nam telewizja internetowa. Warto zdecydować się na taki seans niezależnie od tego, jaki jest nasz stosunek do wiary, gdyż sama historia mistyczki, jak i cały projekt są bardzo ciekawe.