Gdzie oglądać w Internecie kanał Polsat News?

Oglądalność informacyjnego Polsatu News rośnie z roku na rok i dziś programy emitowane przez tą stacje docierają nawet do 4 milionów Polaków,a docelowo ma obejmować nawet 70% powierzchni naszego kraju.

Dlaczego przez Internet?

Wiele osób coraz chętniej wykorzystuje urządzenia mobilne do oglądania telewizji. Aby było to możliwe potrzebna jest telewizja internetowa czy tak zwany IPTV. Telewizja internetowa ma ogromne zalety. Ze względu na ciągłą rozbudowę sieci DSL, VDSL i światłowodowej prognozuje się, że wkrótce telewizja internetowa będzie bardziej rozpowszechniona niż telewizja kablowa.

IPTV można opisać jako oglądanie telewizji przez Internet. Służy do tego IP, czyli protokół internetowy. IPTV bardzo różni się od DVB-T, DVB-S i DVB-C. Chociaż możesz także odbierać programy publiczne i prywatne w jakości HD, a nawet UHD za pośrednictwem telewizji internetowej, masz również możliwość korzystania z usług przesyłania strumieniowego. Ponadto decydujesz, co chcesz zobaczyć, kiedy i gdzie, i nie jesteś już związany z nadawaniem stacji.

Jak oglądać Polsat News?

Aby móc oglądać Polsat News przez Internet, musisz już uzyskać połączenie internetowe i telefoniczne od dostawcy IPTV. Następnie rezerwujesz również subskrypcję IPTV. Gwarantuje to również, że Internet jest wystarczająco szybki, aby przenieść program bez żadnych problemów. Ponadto wymagany jest sprzęt IPTV w postaci odbiornika IPTV lub dekodera. Jest on dostarczany przez dostawcę IPTV i konwertuje sygnały – przełączane między routerem a telewizorem. To jednak jest wymagane tylko w przypadku, kiedy mimo korzystania z internetowego łącza, nadal chcesz oglądać programy Polsatu News w tradycyjnym odbiorniku telewizyjnym. Kiedy chcesz to robić przez laptopa czy tablet, wymagane jest jedynie zainstalowanie aplikacji.

Co oglądać?

Oferta programowa Polsat News jest nieustanne rozszerzana. Stacja startowała w 2008 roku z własnym programem wiadomości „Wydarzenia”, a dziś może pochwalić się autorskimi programami publicystycznymi i organizowaniem debat z udziałem dziennikarzy czy polityków. Szczególną popularnością cieszy się na przykład „Graffiti”, „Gość Wydarzeń” czy „Debata Dnia”. Stacja na bieżąco dostarcza najnowsze newsy, zwłaszcza w paśmie poranny w dni powszednie. W weekendy możemy obejrzeć szereg programów dokumentalnych, a także programy z udziałem wybitnych ekspertów w danej dziedzinie. Z racji współpracy z ośrodkami zagranicą, Polsat relacjonuje też wydarzenia z Europy i Świata. Współpracuje z dziennikarzami w Brukseli, Rzymie, a także Berlinie czy Waszyngtonie.