Jak oglądać filmy za darmo?

Jeśli 10 lat temu telewizja analogowa dominowała w naszych, a telewizja cyfrowa dopiero się rozwijała, a telewizory z nowymi funkcjami były niedostępne z powodu wysokich kosztów, to dziś nowoczesne funkcje są dostępne nawet w budżetowych modelach telewizyjnych. Ostatnio operatorzy telekomunikacyjni, dostawcy usług internetowych zaczęli oferować kompleksowe pakiety usług telewizji internetowej. Dzięki nim możemy oglądać programy i filmy online gdzie tylko chcemy i kiedy chcemy. 

Jak oglądać filmy?

Oczywiście nikt nie spiera się o znaczenie tak wielkiego wynalazku, jak Internet. Daje on dostęp do ogromnej ilości informacji. Najpopularniejszym sposobem oglądania telewizji z wykorzystaniem komputera czy laptopa, jest transmisja internetowa. Możemy ją też oglądać na wielu telewizorach jednocześnie. Kolejną zaletą jest brak dodatkowych konsol, pilotów i powiązanych z nimi przewodów. Brak zależności od blokowania zasobów internetowych z różnych przyczyn niezależnych. Naprawdę prawdziwa jakość Full HD, a nie różne opcje nadmiernej kompresji obrazu. Doskonałym wyborem oglądania telewizji internetowej jest telewizor z funkcją Smart. Niektóre zalety Smart TV to:

  • Oglądanie telewizji online na ekranie telewizora;
  • Możliwość wstrzymania transmisji na żywo i kontynuowania oglądania później;
  • Możliwość oglądania programów od początku lub całej transmisji w ciągu ostatnich dni;
  • Możliwość oglądania telewizji poza domem … w drodze, na wsi lub na wakacjach nad morzem.

Wystarczy zainstalować aplikację Smart na swoim nowoczesnym smart TV lub urządzeniu inteligentnym z systemem Android OS, połączyć się z nieograniczonym Internetem i możesz zabrać ze sobą usługę telewizji kablowej do kieszeni bez dodatkowych opłat.

W przypadku Internetu wystarczy zamówić pakiet o prędkości 10-25 Mbit / s (większa prędkość jest potrzebna tylko do pobierania dużych ilości informacji). W przypadku wszystkich interaktywnych uroków telewizji kablowej prędkości te są wystarczające do przeglądania stron i filmów w Internecie. Aby korzystać z funkcji internetowych w dowolnym telewizorze, musisz go jedynie podłączyć do Internetu. W większości przypadków można to zrobić bezprzewodowo (co wymaga routera bezprzewodowego), ale niektóre telewizory wymagają przewodowego połączenia Ethernet. Po podłączeniu telewizora do routera bezprzewodowego lub bezpośrednio do modemu za pomocą kabla wykorzystuje on szerokopasmowe połączenie internetowe do dostarczania treści internetowych.

Co najważniejsze nie ma tutaj dodatkowej opłaty za podstawową funkcjonalność Internetu w telewizorze i choć niektóre usługi, takie jak Netflix i Amazon Video, mają opłaty abonamentowe, to zdecydowana większość filmów i treści w sieci zobaczysz całkowicie za darmo. Może być jedynie konieczne zwiększenie limitu danych internetowych u usługodawcy internetowego, jeśli okaże się, że przesyłasz dużą ilość treści. Jest to jednak możliwe głównie w przypadku, kiedy w domu wykorzystuje się wiele urządzeń, które korzystają z jednej i tej samej sieci.