W jakim kierunku pójdzie telewizja online?

Rozwój technologii informatycznych pobudził postęp w dziedzinie nowych usług telewizyjnych. Co nas czeka w przyszłości?

Nowe technologie, a klasyczna telewizja?

Nie ma się co oszukiwać klasyczna telewizja kablowa i rozwiązania, które oferuje, powoli odchodzą do lamusa. Prężnie rozwijające się nowe technologie sukcesywnie wypierają ją z rynku rozrywki. Obecny widz jest bardziej wymagający i telewizja satelitarna nie jest już w stanie sprostać oczekiwaniom, dlatego nisze starają się zapełnić nowatorskie technologie internetowe. Można rzez, że operatorzy prowadzą „wyścig zbrojeń” jeśli chodzi o przyciągnięcie do siebie klienta. Oferują oni szereg usług, które mają zatrzymać widza na dłużej. Wszystko wskazuje na to, że im się uda. Jednak jakie asy trzymają jeszcze w swoich rękawach?

Co może zaoferować nam internet?

Internet z biegiem lat stał się jednym z najważniejszych mediów. W takim stopniu zyskał na sile, że rynek klasycznej telewizji kablowej może czuć się poważnie zagrożony. W internecie na widza czeka nowy wymiar rozrywki. Mowa oczywiście o tak zwanej telewizji on-line, którą możesz oglądać przy pomocy globalnej sieci. Telewizja internetowa to oczywiście tylko początek i klienta próbuje się kusić innymi rodzajami nowych usług. Jedną z nich jest właśnie usługa VOD, która całkowicie uniezależnia widza od klasycznych rozwiązań telewizji kablowej.

Co kryje się pod terminem „usługi VOD”?

Usługi VOD to po prostu rodzaj wirtualnej wypożyczalni treści. Video On Demend, bo tak po angielsku brzmi pełna forma wcześniej wspomnianego akronimu, to zapewnienie dostępu do zawartości na żądanie użytkownika. Jeśli ma on ochotę na konkretną produkcję to po prostu wybiera ją z bazy dostępnych treści. Korzystając z telewizji internetowej i usług VOD seriale i filmy są w zasięgu naszej ręki.

Czy muszę dokupić dodatkowy sprzęt, żeby korzystać z usług Video On Demand?

Korzystanie z platform telewizji internetowej nie wymusza na nas posiadania żadnych dodatkowych akcesoriów elektronicznych. Nie trzeba kupować wzmacniacza sygnału, specjalnego dekodera czy wiercić dziur w ścianie pod talerz satelitarne. Jedyne czego potrzebujesz to, na przykład twój własny telefon komórkowy i dostęp do szerokopasmowego internetu lub sieci wi-fi. Z powodzeniem sprawdzi się też telewizor z systemem smart tv, laptop czy po prostu tablet. Logując się do internetu z komputera czy korzystając z dedykowanego oprogramowania na urządzenie mobilne, w łatwy sposób jesteś w stanie uzyskać dostęp do treści. Wystarczy, że w wyszukiwarce wpiszesz, chociażby frazę „VOD filmy” i gotowe!

Telewizja internetowa – to prostsze niż myślisz!

Większość serwisów świadczących usługi Video On Demand jest naprawdę intuicyjna w obsłudze. Ich ergonomia sprawia, że w kilku prostych krokach, za pomocą paru kliknięć znajdziesz to, czego szukasz, to co masz ochotę aktualnie oglądać. Spora część z nich posiada też dedykowane aplikacje mobilne, które jeszcze bardziej ułatwiają obsługę telewizji internetowej.

Bogactwo treści, jakie dostarczają platformy streamingowe

Nastały czasy, że oferta serwisów internetowych jest niejednokrotnie lepsza niż klasycznych telewizji kablowych. To właśnie on-line możesz uzyskać dostęp no najnowszych i najlepszych premier seriali czy filmów. Masz ochotę na kultowe produkcje? Z tym też nie ma problemu – w zasobach telewizji internetowej znajdziesz mnóstwo klasyków kina gatunkowego. Sporo platform umożliwia też oglądanie bieżących wydań wiadomości oraz transmituje imprezy sportowe i mecze piłkarskie. Czy można chcieć czegoś więcej?

Niezależność, którą zapewniają rozwiązania telewizji online

Serwisy świadczące usługi Video On Demand pozwalają nam na uzależnienie się od telewizyjnej ramówki. Teraz to Ty realnie decydujesz, co chcesz oglądać, a nie tylko ograniczasz się do „skakania po kanałach”. Wreszcie masz wybór, na który nie pozwalały Ci rozwiązania klasycznej telewizji kablowej.

Która platforma usług Video On Demand jest najlepsza?

Ciężko jednoznacznie wybrać jedną najlepszą, ponieważ każda ma swoje wady i zalety. Jednak optymalnym wyborem wydaje się być skorzystanie z usług telewizji internetowej IPLA. Bogactwo treści, którymi dysponuje, w połączeniu z jej banalną obsługą stawia ten serwis usług Video On Demand w czołówce rynkowych graczy. Teraz swoje ulubione filmy i seriale możesz oglądać w dowolnym czasie, w każdym miejscu na Ziemi!